Двомісячне стажування Владислава Гарасиміва в Університеті міста Ясси

Двомісячне стажування Владислава Гарасиміва в Університеті міста Ясси

Студент четвертого курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Владислав Гарасимів @wladeslove у лютому 2020 року став стипендіатом програми міжнародної академічної мобільності Erasmus+ та вирушив у подорож до м. Ясси, Румунія.

З 20 лютого і до 20 квітня Владислав навчався на економічному факультеті Університету А.І. Куза міста Ясси, який є найбільшим і найстарішим вищим навчальним закладом Румунії та ділиться першими враженням від навчання та перебування за кордоном:

«Перш за все, хотілося б розказати про місто та його архітектуру, яка справді вражає. Кожен турист, який приїжджає в місто Ясси, у першу чергу, бажає поглянути на неймовірний витвір архітектури –  Палац культури, який збудований в неоготичному архітектурному стилі та занесений в Національний реєстр історичних пам’яток. Окрім Палацу у місті є дуже багато гарних місць, де можна чудово провести час: відвідати квітучі ботанічні сади, парки та прогулятися затишними вуличками міста.

В Яссах також вражає величезна бібліотека з величезною кількістю наукових видань англійською мовою. До них є доступ і в електронному вигляді, а підручники докуповувати ніхто не змушує. Спілкування між студентами та викладачами також відбувається через сайт факультету, де викладач дає свої розписані лекції та завдання, а студенти, виконавши їх, відсилають на перевірку. Головне – дотримуватися дедлайнів. На лекціях конспектування – необов’язкове, адже тут вони зазвичай проходять у вигляді презентацій або роботи з роздатковими матеріалами.

Зараз, звичайно, як і всі університети в Україні, університет міста Ясси не працює через вимушені заходи карантину, але, завдячуючи новітнім технологіям, студенти мають можливість брати участь в онлайн-конференціях та зустрічах, які також є досить цікавими, проте, надзвичайно насиченими. За своєю суттю, заняття проходить як зазвичай, різниця лише в тому, що всі сидять в своїх кімнатах у піжамах та під час лекцій п’ють ранкову каву з улюблених чашок. І це круто, це допомагає попри всі карантинні заходи не відставати від програми.

Завдяки Еразмус+ я знайшов багато нових друзів та побував у новій для себе країні – Молдові та прожив два дні в гостях у великої молдавської родини. Мені хотілося й вирушити у подорож по просторах Румунії, але на жаль, через відомі причини усі подорожі та розважальні заходи довелося відкласти. Проте, у нас з’явилась можливість ближче познайомитися один з одним, поговорити та провести спільні перегляди серіалів чи фільмів. Як би там не було, мобільність за програмою Еразмус – крутий досвід, а будь-який досвід не може бути лише позитивним. Досвід допомагає, вчить та дозволяє легше переносити будь-які життєві ситуації в майбутньому, навіть такий… Після завершення програми мобільності можу з упевненістю сказати, що завдяки Еразмус+ я виріс не тільки у професійній сфері, але й як людина. По приїзду в Румунію для мене всі були іноземцями, а потім стали знайомими і навіть дуже хорошими друзями, для мене зникли відмінності між кольором шкіри, мовою, звичками чи вірою, я зрозумів важливість толерантності і терпимості. Побувавши раз за програмою Еразмус, ви назавжди зміните свій світогляд. Адже, як кажуть: одного разу Еразмус – назавжди Еразмус!»

Поділитися:
Поділитися на facebook
Поділитися на google
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Читайте також

Успішно завершилась міжнародна мобільність нашої студентки в Університеті Гронінген

Вже вкотре наші студенти стають учасниками програми міжнародної академічної мобільності Еразмус+ в Університет Гронінген (Нідерланди). У 2024 році стипендію на навчання виграла студентка другого курсу

Читати повністю

Про міжнародку разом із представником бізнесу та ООН

Продовжуємо традицію зустрічей із представниками бізнесу, місцевого самоврядувпання та міжнародних організацій. Останні заняття в дружній та приємній атмосфері першокурсників в стінах 14 корпусу ЧНУ  зустрілись

Читати повністю