Двомісячне стажування Владислава Гарасиміва в Університеті міста Ясси

Двомісячне стажування Владислава Гарасиміва в Університеті міста Ясси

Студент четвертого курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Владислав Гарасимів @wladeslove у лютому 2020 року став стипендіатом програми міжнародної академічної мобільності Erasmus+ та вирушив у подорож до м. Ясси, Румунія.

З 20 лютого і до 20 квітня Владислав навчався на економічному факультеті Університету А.І. Куза міста Ясси, який є найбільшим і найстарішим вищим навчальним закладом Румунії та ділиться першими враженням від навчання та перебування за кордоном:

«Перш за все, хотілося б розказати про місто та його архітектуру, яка справді вражає. Кожен турист, який приїжджає в місто Ясси, у першу чергу, бажає поглянути на неймовірний витвір архітектури –  Палац культури, який збудований в неоготичному архітектурному стилі та занесений в Національний реєстр історичних пам’яток. Окрім Палацу у місті є дуже багато гарних місць, де можна чудово провести час: відвідати квітучі ботанічні сади, парки та прогулятися затишними вуличками міста.

В Яссах також вражає величезна бібліотека з величезною кількістю наукових видань англійською мовою. До них є доступ і в електронному вигляді, а підручники докуповувати ніхто не змушує. Спілкування між студентами та викладачами також відбувається через сайт факультету, де викладач дає свої розписані лекції та завдання, а студенти, виконавши їх, відсилають на перевірку. Головне – дотримуватися дедлайнів. На лекціях конспектування – необов’язкове, адже тут вони зазвичай проходять у вигляді презентацій або роботи з роздатковими матеріалами.

Зараз, звичайно, як і всі університети в Україні, університет міста Ясси не працює через вимушені заходи карантину, але, завдячуючи новітнім технологіям, студенти мають можливість брати участь в онлайн-конференціях та зустрічах, які також є досить цікавими, проте, надзвичайно насиченими. За своєю суттю, заняття проходить як зазвичай, різниця лише в тому, що всі сидять в своїх кімнатах у піжамах та під час лекцій п’ють ранкову каву з улюблених чашок. І це круто, це допомагає попри всі карантинні заходи не відставати від програми.

Завдяки Еразмус+ я знайшов багато нових друзів та побував у новій для себе країні – Молдові та прожив два дні в гостях у великої молдавської родини. Мені хотілося й вирушити у подорож по просторах Румунії, але на жаль, через відомі причини усі подорожі та розважальні заходи довелося відкласти. Проте, у нас з’явилась можливість ближче познайомитися один з одним, поговорити та провести спільні перегляди серіалів чи фільмів. Як би там не було, мобільність за програмою Еразмус – крутий досвід, а будь-який досвід не може бути лише позитивним. Досвід допомагає, вчить та дозволяє легше переносити будь-які життєві ситуації в майбутньому, навіть такий… Після завершення програми мобільності можу з упевненістю сказати, що завдяки Еразмус+ я виріс не тільки у професійній сфері, але й як людина. По приїзду в Румунію для мене всі були іноземцями, а потім стали знайомими і навіть дуже хорошими друзями, для мене зникли відмінності між кольором шкіри, мовою, звичками чи вірою, я зрозумів важливість толерантності і терпимості. Побувавши раз за програмою Еразмус, ви назавжди зміните свій світогляд. Адже, як кажуть: одного разу Еразмус – назавжди Еразмус!»

Поділитися:
Поділитися на facebook
Поділитися на google
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Читайте також

Успішно завершилась міжнародна мобільність нашої студентки в Університеті Гронінген

Вже вкотре наші студенти стають учасниками програми міжнародної академічної мобільності Еразмус+ в Університет Гронінген (Нідерланди). У 2024 році стипендію на навчання виграла студентка другого курсу

Читати повністю