…Андрій Тимчук про навчання в Гронінгені

…Андрій Тимчук про навчання в Гронінгені

Вже більше місяця студент 2 курсу спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» навчається в одному з найкращих навчальних закладів Західної Європи – Університеті міста Гронінген. У Андрія вже склалося певне враження про закордонне навчання у весняному семестрі в рамках програми міжнародної мобільності Ерасмус+, яким він поділився в короткій розповіді:

«Гронінген – по-справжньому студентське місто. Всього тут навчається 50 тис. студентів, а це приблизно кожен червертий житель Гронінгена. Окрім того, у місті діє низка студентських організацій, у тому числі ESN (Erasmus Student Network), яка й регулярно влаштовує культурну програму, зокрема “Introduction Week” для студентів за обміном, які нещодавно прибули на навчання. Жителі міста настільки надають перевагу велосипедам як засобу пересування, що велосипедів тут значно більше, ніж людей, вони просто всюди. Гронінген доволі рівномірно наповнений різними закладами та будівлями. Це є одночасно і перевагою, і недоліком міста. Хоча центр міста навіть у вихідні є дуже тихим комфортним, часто буває так, що потрібні магазини, або навіть навчальні корпуси, знаходяться в багатьох кілометрах один від одного.

Навчальний семестр в університеті Гронінгена розбитий на 2 блоки, упродовж яких вивчаються різні предмети. Як наслідок, із 6-ти предметів у семестрі студент одночасно вивчає тільки 3. У першому блоці я вивчаю такі предмети: Capital Structure and Financial Planning (Структура капіталу та фінансове планування), Comparative Country Studies (Порівняльне країнознавство), Marketing Research (Маркетингове дослідження). У другому блоці планую вивчати: Global Political Economy (Глобальна політична економія), Ethics and International Business (Етика та міжнародний бізнес), Financial Statement Analysis (Аналіз фінансового стану).

Лекцій та семінарів тут значно менше – 5-6 пар на тиждень тривалістю 1,5-2 години кожна. Тому студенти більшою мірою повинні покладатися на самостійне вивчення, але для цього створені максимально зручні умови. Письмової роботи доволі багато, але майже всі завдання виконуються в групах з 4-х осіб, які формують самі студенти. Університет Гронінгена та факультет економіки та бізнесу зокрема забезпечують студентів великою кількістю навчальних аудиторій та бібліотек зі спеціальними студіями для групової роботи, а всі лекції супроводжуються презентаційними слайдами, які згодом можна легко переглянути у вільному доступі на студентському порталі.

Досвід навчання в Гронінгені є максимально цінним, оскільки дозволяє студентові, як і під час навчання, так і під час неформальних зустрічей, стати повноцінною частиною мультикультурного суспільства».

Поділитися:
Поділитися на facebook
Поділитися на google
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Читайте також

Участь першокурсників в філософському турнірі

Команда студентів першого курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини» сьогодні взяла участь в загальноуніверситетському філософському турнірі.Студенти пройшли в півфінал турніру, де розгадували філософський кросворд, грали в

Читати повністю

Опитування студентів

Шановні студенти-міжнародники ! Запрошуємо Вас взяти участь в анонімному опитуванні щодо моніторингу організації навчального процесу та його якості освітніх програм «Міжнародні економічні відносини» (для бакалаврів

Читати повністю