…Андрій Тимчук про навчання в Гронінгені

…Андрій Тимчук про навчання в Гронінгені

Вже більше місяця студент 2 курсу спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» навчається в одному з найкращих навчальних закладів Західної Європи – Університеті міста Гронінген. У Андрія вже склалося певне враження про закордонне навчання у весняному семестрі в рамках програми міжнародної мобільності Ерасмус+, яким він поділився в короткій розповіді:

«Гронінген – по-справжньому студентське місто. Всього тут навчається 50 тис. студентів, а це приблизно кожен червертий житель Гронінгена. Окрім того, у місті діє низка студентських організацій, у тому числі ESN (Erasmus Student Network), яка й регулярно влаштовує культурну програму, зокрема “Introduction Week” для студентів за обміном, які нещодавно прибули на навчання. Жителі міста настільки надають перевагу велосипедам як засобу пересування, що велосипедів тут значно більше, ніж людей, вони просто всюди. Гронінген доволі рівномірно наповнений різними закладами та будівлями. Це є одночасно і перевагою, і недоліком міста. Хоча центр міста навіть у вихідні є дуже тихим комфортним, часто буває так, що потрібні магазини, або навіть навчальні корпуси, знаходяться в багатьох кілометрах один від одного.

Навчальний семестр в університеті Гронінгена розбитий на 2 блоки, упродовж яких вивчаються різні предмети. Як наслідок, із 6-ти предметів у семестрі студент одночасно вивчає тільки 3. У першому блоці я вивчаю такі предмети: Capital Structure and Financial Planning (Структура капіталу та фінансове планування), Comparative Country Studies (Порівняльне країнознавство), Marketing Research (Маркетингове дослідження). У другому блоці планую вивчати: Global Political Economy (Глобальна політична економія), Ethics and International Business (Етика та міжнародний бізнес), Financial Statement Analysis (Аналіз фінансового стану).

Лекцій та семінарів тут значно менше – 5-6 пар на тиждень тривалістю 1,5-2 години кожна. Тому студенти більшою мірою повинні покладатися на самостійне вивчення, але для цього створені максимально зручні умови. Письмової роботи доволі багато, але майже всі завдання виконуються в групах з 4-х осіб, які формують самі студенти. Університет Гронінгена та факультет економіки та бізнесу зокрема забезпечують студентів великою кількістю навчальних аудиторій та бібліотек зі спеціальними студіями для групової роботи, а всі лекції супроводжуються презентаційними слайдами, які згодом можна легко переглянути у вільному доступі на студентському порталі.

Досвід навчання в Гронінгені є максимально цінним, оскільки дозволяє студентові, як і під час навчання, так і під час неформальних зустрічей, стати повноцінною частиною мультикультурного суспільства».

Поділитися:
Поділитися на facebook
Поділитися на google
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Читайте також

Social Entrepreneur School IBS Graduation

08 травня 2024 року відбулася церемонія вручення сертифікатів про проходження міжнародних курсів із соціального підприємництва, інноваційного менеджменту та сервісного менеджменту. Навчальні курси проходили протягом весняного

Читати повністю

Професор з Відня навчатиме студентів мистецтву ведення переговорів

Кафедра міжнародної економіки запрошує студентів Чернівецького національного університету прослухати гостьові лекції доктора Віденського університету Мікеля Грісмаєра*, який з 23 квітня по 02 травня 2024 р. проводитиме заняття з

Читати повністю

Короткий гайд про ЄС

14 березня група міжнародників-економістів 1 курсу відвідала захід Інофрмаційного центру ЄС та ініціативи «Посли європейської молоді» в Україні 🇪🇺. В залах Наукової бібліотеки ЧНУ поспілкувалися

Читати повністю