«Перша ластівка» ЧНУ вчилася в США за програмою Global UGRAD

«Перша ластівка» ЧНУ вчилася в США за програмою Global UGRAD

Віталіна Ясуник вперше представляла університет на програмі мобільності Global UGRAD в США.

У 2022 році студентка спеціальності «Міжнародні економічні відносини» тоді ще першого, а сьогодні вже другого, курсу Віталіна Ясуник вперше виграла стипендію на академічну мобільність в один із університетів США за програмою Global UGRAD-Global Undergraduate Exchange Program.

Це був один із найскладніших конкурсів, адже Віталіна конкурувала із трьома сотнями  українських студентів, а місць було всього близько 20. Тож наполегливість, дисциплінованість у виконанні умов конкурсу, гарні знання англійської мови дозволили провести Віталіні весняний семестр 2024 року в США. Більше – далі розкаже сама студентка.

«В період з 5 січня по 28 квітня 2024 року я мала можливість навчатися в американському університеті в рамках програми Global UGRAD, що здійснюється Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США. Понад 150 учасників із 50 країн світу були розподілені по всі території Сполучених Штатів задля здобуття певних вершин та покращення лідерського потенціалу.

Мій Семестр проходив в університеті Райт Стейт (Wright State University), штат Огайо, Дейтон, названий на честь братів Райт, які були піонерами авіації, навколо чого і сформована університетська діяльність.

Навчання в американському закладі освіти завжди було мрією для мене. Величезне бажання поглибити свої знання із спеціальності, яку я вивчаю в Україні, порівняти викладацьку систему та освітній рівень зокрема, а також прагнення пізнати різноманітні культури брали верх наді мною. Тому не задумуючись я почала свій шлях до статусу американської студентки, що було цікаво, та не завжди легко, але того варте.

Процес навчання значно відрізнявся від звичного в нашому університеті, адже я:

•  мала можливість самостійно складати свій розклад: предмети, дні тижня, час заняття, вибір професора;

•  отримала доступ до онлайн бібліотеки з незліченною кількістю публікацій та книг з усього світу, що допомагало під час виконання фінальних проєктів та презентацій;

•  вся інформація та статистика озвучена впродовж занять була завжди оновленою напередодні;

•  наявність весняної перерви грала нам на руку, адже в цей період студенти мали змогу не тільки відпочити, а й відвідати нові місця.

Завдяки цьому ми з друзями відвідали Чикаго та Лос Анджелес, а опісля в рамках воркшопу організованого засновниками програми, столицю – Washington DC. Впродовж семінару ми мали можливість поспілкуватись з представниками різних національностей, обговорити цінності та поставити спільні цілі, які завдяки Global UGRAD стало реальніше втілити в реальність. Також ми відвідали лекції з Project management, Creation of personal brand, які дали нам бажання розвитку та натхнення рухатися далі.

•  Кожен викладач мав свою систему оцінювання та екзаменаційну систему. Завдяки цьому я спробувала груповий вид перевірки здобутих знань; онлайн екзамен через платформу, яка відстежує інтенсивність твоїх рухів та оточення; написання професійних аналітичних есе, задля яких заздалегідь потрібно опрацювати вагому літературу, об’єм якої є досить великим, а також виконання групового проекту на обрану тему. Все це підвищило не тільки рівень моїх академічних знань, а й уміння справлятися зі стресом, лідерський потенціал та звичайно мовні навички, завдяки співпраці з корінним населеням.

Всі лекції, статті, які потрібно опрацювати самостійно та домашні завдання можна переглянути на порталі Pilot, до якого в кожного із студентів є особистий код. До того ж Райт Стейт має власний додаток, який відповідає за навігацію кампусом, розклад всіх спортивних заходів та кроскультурних семінарів.

Університетське дозвілля є досить різноманітним. Доступ до спортивних залів, басейну, танцювальних секцій та мовних занять є повністю безкоштовним для всі студентів університету, завдяки чому я мала можливість відвідати уроки Латинського танцю.

Також в рамках програми були обов’язковими 20 годин волонтерських робіт поза кампусом.

Моїм вибором була організація House of Bread, яка займалася приготуванням та подачею їжі для різних верств населення впродовж певного проміжку часу. Ця діяльність дала мені можливість усвідомити цінність життя та людей, які тебе оточують, а також навчила будувати діалог із представниками різних культур. Сподіваюся, здобуті впродовж мобільності знання та навички, допоможуть мені в майбутньому».

Поділитися:
Поділитися на facebook
Поділитися на google
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Читайте також

Успішно завершилась міжнародна мобільність нашої студентки в Університеті Гронінген

Вже вкотре наші студенти стають учасниками програми міжнародної академічної мобільності Еразмус+ в Університет Гронінген (Нідерланди). У 2024 році стипендію на навчання виграла студентка другого курсу

Читати повністю