Професор Павло Шилепницький взяв участь в IV Східному самоврядно-економічному форумі в Польщі

Професор Павло Шилепницький взяв участь в IV Східному самоврядно-економічному форумі в Польщі

15-16 червня цього року доктор економічних наук професор кафедри міжнародної економіки Павло Іванович Шилепницький взяв участь в IV Східному самоврядно-економічному форумі, який відбувся в освітньо-конгресовому центрі Люблінського католицького університету в місті Томашів Любельський (Польща). Основним завданням форуму є розвиток транскордонної співпраці між органами місцевого самоврядування, бізнесом та наукою. У заході взяли участь майже 200 представників Польщі, України та Білорусі.

Вперше в роботі Форуму взяли участь представники Польського агентства розвитку і промисловості, Польське агентство з інвестицій та торгівлі і Спільний технічний секретаріат Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна.

Почесними меценатами форуму були міністр інвестицій і розвитку воєвода Люблінський та маршалок Люблінського воєводства. Організаторами цього форуму були Люблінський католицький університет Івана Павла ІІ, місто Томашув Любельський, Фонд розвитку «Центр освітньо-конгресовий», Національний інститут місцевого самоврядування.

Офіційне відкриття форуму зробив преподобний професор Антоні Денбіньскі ректор Люблінського католицького університету Івана Павла II в Любліні. Після його звернення, до учасників зі словами привітання звернувся Василь Павлюк Генеральний консул України в Любліні та мер міста Томашів Любельський Войцех Жуковскі.

Основну частину форуму розпочала панель «Східний кордон Європейського Союзу: міст чи бар’єр для розвитку», у якому взяли участь: Василь Павлюк – Генеральний консул України в Любліні, Дмитро Городецький – голова Жабінковського районного виконавчого комітету Білорусі, Вальдемар Мадей – заступник директора Люблінського управління прикордонних переходів та Олександр Каліш – заступник начальника управління справ цивільних та іноземців Люблінського воєводського уряду.

На другій панелі форуму інструменти економічного розвитку в прикордонних регіонах обговорювали: д.е.н., професор Павло Шилепницький з кафедри міжнародної економіки Чернівецького національного університету Юрій Федьковича; керівник закордонного торговельного бюро в Києві Польської агенції з інвестицій та торгівлі Kaроль Кубіца, директор департаменту інтернаціоналізації підприємств польської Агенції з розвитку підприємництва Аркадіуш Девудзкі; керівник Спільного технічного секретаріату Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 рр. Алісія Восік.

Третя панель була присвячена практичним аспектам транскордонного співробітництва. На цю тему виступили проф. др. хаб., Maрцін Шевчак з Національного інституту місцевого самоврядування, Дмитро Городецький, Голова  Жабінковського районного виконавчого комітету Білорусі та Віктор Притулко, голова правління ТОВ «Krearo». Питання про підготовку молоді до функціонування європейського ринку праці розглянули Андрій Павлович, Фонд розвитку системи освіти, Юрій Вовк, проректор з науки і навчання Дрогобицького державного педагогічного університету ім.  І. Франка, Віталій Лебедюк, декан факультету політичних досліджень і управління інформацією Національного університету «Острозька академія», Анджей Шабацюк з Люблінського католицького університету Івана Павла II. Форум був закритий п’ятою панеллю під назвою “Історичний туризм у прикордонній зоні”.

За матеріалами взятими за посиланням http://www.powiat-tomaszowski.com.pl

Поділитися:
Поділитися на facebook
Поділитися на google
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Читайте також

Захищаємо командні презентації

Наприкінці листопада в час й завершення осіннього семестру  студенти та викладачі кафедри міжнародної економіки, а також запрошені експерти взяли участь в реалізації важливого підсумкового навчального

Читати повністю

«Експорт крок за кроком»: допомагаємо місцевим підприємцям на Школі експортеа

22 листопада 2023 р. викладачі кафедри міжнародної економіки професор Павло Шилепницький та доцент Діана Михайлина на запрошення нашоих стейкхолдерів з Департаменту регіонального розвитку ЧОВА взяли

Читати повністю